MOBIHEL Čisticí prostředek pro plasty low VOC

 

Použití:

K čištění resp mytí plastových částí před nanášením MOBIHEL Primeru pro plasty.


MOBIHEL Primer pro plasty low VOC

 

Použití:

Univerzální primer k lakování plastových částí automobilů: nárazníky, zrcátka, spoilery, mřížky předního čela atd. Druhy plastů: PP, PP / EPDM, ABS, PC, PA, PUR, PPO.
Nelze jej použít k lakování polyetylenu!

Příprava podkladu:

Plastové části je potřeba před lakováním dobře očistit MOBIHEL Čisticím prostředkem pro plasty low VOC. Potom naneseme jednu tenkou vrstvu MOBIHEL Primeru pro plasty low VOC (tloušťka suchého filmu 3 – 5 µm).
Viskozita primeru pro plasty je již připravena ke stříkání.
Pokud byly plastové části poškozené, lze na MOBIHEL Primer pro plasty low VOC nanést MOBIHEL PE tmel pro plasty, nato MOBIHEL 2K HS 4:1 kompaktprimer low VOC (do kterého musíme nutně přidat 20 – 30 % MOBIHEL 2K elastik aditivu VOC).


MOBIHEL 2K elastik aditiv VOC

Použití:

Dodává se v množství 20 – 30 % ke složce A, kterou může být: MOBIHEL 2K HS 2:1 bezbarvý lak low VOC, MOBIHEL 2K HS 4:1 kompaktprimer low VOC. K celkovému množství dodáme v poměru předepsaném pro jednotlivý výrobek MOBIHEL 2K tužidlo. Při použití MOBIHEL 2K elastik aditivu VOC se poněkud prodlouží doba zasychání nátěru.

Příprava povrchu:

Pokud byly plastové části poškozeny, naneseme po očištění MOBIHEL Primer pro plasty low VOC, poté MOBIHEL PE tmel pro plasty a nakonec ještě MOBIHEL 2K HS 4:1 kompaktprimer low VOC, do kterého dodáme 20 – 30 % MOBIHEL 2K elastik aditivu VOC. Jako vrchní dvouvrstvý nátěr použijeme MOBIHEL HYDRO Base a MOBIHEL 2K HS 2:1 bezbarvý lak low VOC, do kterého dodáme 20 – 30 % MOBIHEL 2K elastik aditivu VOC.


MOBIHEL 2K struktura aditiv – jemná a hrubá

Použití:

MOBIHEL 2K struktura aditiv – hrubá a jemná se používají v případě lakování plastových částí, kdy si přejeme nátěrem dosáhnout typický vzhled u plastu, který lakujeme (strukturální a matový efekt). Používat je můžeme pouze u 2K bezbarvých laků.

MOBIHEL 2K struktura aditiv – hrubá a jemná se přidává v množství 100 % na složku A. Míchání je následující: 1 část složky A : 1 část aditiva a poté 2:1 míchání s tužidlem. Ředění na pracovní viskozitu není zapotřebí.
Pokud si přejeme dodatečně zvýšit pružnost nátěru, můžeme přidat ještě 20 – 30 % MOBIHEL 2K elastik aditiva VOC.